Käekell ADmiral


Pühendatud Johan Pitkale

Estonia1918 uusim mudel Admiral on pühendatud mehele, tänu kellele me täna elame vabas Eestis - sõjakangelasele Admiral Johan Pitkale. Johan Pitka algatusel loodi 1918ndal aastal tänapäevalgi toimiv Kaitseliit ja tema korraldusel alustati meid üliedukalt kaitsnud soomusautode ning soomusrongide ehitamist Vabadussõjas. Admiral Pitka oli ka Eesti Mereväe ellukutsuja ning tänu tema töökogemusele ja headele sidemetele Inglismaal tulid Inglismaa sõjalaevad Eestile Vabadussõjas appi ja mindi koos võiduka lõpuni aastal 1920.

Käekella Admiral valmistame maksimaalselt 72tk, kuna seitsmekümne teine eluaasta jäi Johan Pitkal viimaseks. Pitka hukkus väärikalt, püüdes kaitsta Eesti vabadust ka teises maailmasõjas.

Johan-Pitka_1.JPG
 
 

Tehniline Informatsioon

Admirali korpuste materjaliks valisime ülitugeva, kuid samas kerge Titaaniumi Ti6Al4V, et kell peaks vastu igasugusele kasutamisele ilma soliidset välimust rikkumata. Korpust hoiavad koos neli titaanist treitud kruvi. Kella korpused valmivad meie töökojas Kesk-Eestis ja kõik kellad on käsitsi lihvitud. Korpuse diameeter on 44mm ja kella paksuseks on kõigest 10mm

Sihverplaat ja Seierid

Kumera safiirklaasi all asuv Admirali sihverplaat on inspireeritud saja aasta tagustest laevakelladest. Sihverplaat on värvitud keraamilise valge värviga, Rooma numbrid ning indeksid on reljeefsed tänu viiekihilisele värvile. Kella seierid on kuumsinetatud need helendavad pimedas tänu valgele luminofoorile.

Mehhanism

Tänu kellatagusel olevale klaasile on võimalik imetleda Šveitsis valmistatud ETA Top Grade 2892-A2 automaatselt üleskeeravat mehaanilist mehhanismi. Mehhanism on dekoreeritud Genfi triipudega, sellel on lihvitud pinnad ning kuumsinetatud kruvid. Seda mehhanismi on võimalik leida ka mitmetest kõrge hinnaklassi luksuskelladest nagu Hermes, Panerai, Omega, Longines ja Cartier. Mehhanismi hoiab korpuses paigal meie töökojas toodetud rõngas, millel ilutsevad reljeefsed graveeringud koos seerianumbriga.

Kõigile kelladele on võimalik tellida ka personaliseeritud graveeringuid.

DSCF8863.jpg